گپ ۵ (ویژه برنامه ی روز زن)

  • ۰

گپ ۵ (ویژه برنامه ی روز زن)

چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، پنجمین گپ سال ۹۶ در سالن ملاصدرای تالار نژادفلاح برگزار شد. برنامه ای که شروعش با هدف اشتراک تجربیات، افکار، ایده ها و ایجاد دوستی و ارتباط موثر میان آدم هایی که دنبال راهی برای بهبود کیفیت زندگی خود و دیگران هستند. در رویدادهای پیش ما سراغ آدم هایی که در حوزه ی فرهنگی و اجتماعی فعالیت داشتند رفتیم و در آخرین رویداد سال ۹۶ به مناسبت روز جهانی زن، میزبان ۳ نفر از بانوان موثر کرج بودیم تا روایتشان را بشنویم.
اولین راوی این رویداد، خانم ماهرخ فلاحی بودند که تجربه ی فراوانی در حیطه ی کارآفرینی دارند، آن هم در حوزه ای که به گفته ی خودشان از دید دیگران کاملا مردانه محسوب می شود. وی باور دارد که با اراده و استمرار خالصانه در کارها می توان اطرافیان را همراه کرد، از پتانسیل ها استفاده کرد و سدهای پیش رو را شکست و معتقد است خداوند توانمندی را به یک میزان در زنان و مردان قرار داده است. محدودیت ها ساخته ی ذهن ما هستند و حقیقت ندارند.

دومین راوی گپ، خانم هما عارف بودند که از فعالان حوزه های مردم نهاد در شهر کرج هستند. وی در بخشی از صحبت هایش به این موضوع اشاره کرد که زنان باید کاهش تفکرات زن ستیزانه رو از خود شروع کنند و ما باید به خودباوری برسیم. زنان توانمند جامعه ای متعالی پرورش می دهند، پس ما باید به توانمدسازی زنان بپردازیم.

سومین راوی گپ، خانم ندا مفاخری بودند که در حوزه ی مدیریت و کارآفرینی فعالیت دارند. ایشاناز زنان به عنوان نیمه ی مهمی از جامعه نام بردند، نیمه ای که قرار است نیمه ی دیگر را تربیت کند و در این رابطه گفتند که سدی در وجود زنان و دختران ما وجود دارد که خود را پیش از ارائه سانسور میکنند و این حد ترس از ارائه سبب عدم ارائه می شود، سبب تلاش نکردن و درجا زدن می شود. زنان باید جسارت ارائه ی توانمندی های خود را داشته باشند.

ما دانه های گپ را در اواسط پاییز کاشتیم و حالا در آستانه ی بهار، جوانه زدن و جان گرفتنش را در ملاقات با آدمها در آخر هر ماه احساس می کنیم. حالا علاوه بر خودمان دیگرانی هم هستند که انتظار چهارشنبه های آخر هر ماه را می کشیم تا پای صحبت های یک فرد تاثیرگذار دیگر بنشینیم، در حلقه های گفتگو چای بنوشیم و باهم شریک شویم.

امیدواریم در سال جدید گپ پر شود از اتفاق های امیدبخش و لبریز باشد از شادی های کوچکی که به هم وصل می شوند و قد می کشند و از دلشان شادی های تازه تری شکوفا می شود.
در اختتامیه مراسم و موقع تقدیم یادبودها، خانم فلاح اشاره ی شایسته ای کردند:” امیدوارم روزی بشود که ما در اینجا بنشینیم پای حرف های کسانی که الان شنونده بودند و آنها از مسیر رسیدن به اهداف و آرزوهایشان برایمان بگویند.” ما هم به همین امید گپ را در سال ۹۷ ادامه می دهیم.

و در انتها جا دارد از حمایت های فروشگاه جامه پوشان کرج و مدیریت محترم این فروشگاه سپاس ویژه داشته باشیم.

 

 

 


دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید