درباره ما

کانون رشد خلاق موسسه ای مردم نهاد (NGO) است که به صورت غیر سیاسی، غیر دولتی و ناسودبر و با تلاش های مردمی، با اخذ اعتبارنامه از استانداری استان البرز فعالیت میکند.

کانون رشد خلاق چیست ؟

کانون رشد خلاق موسسه ای است مردم نهاد که درزمینه فرهنگ خانواده فعالیت میکند. این موسسه بصورت تخصصی و با استفاده از توان بالای کارشناسان مختلف از سال 1384 و با کسب مجوزازفرمانداری کرج به شماره ثبت 1163کارخود را آغاز کرد و طولی نکشید که به یکی از تاثیر گذارترین موسسات فرهنگی، اجتماعی فعال در حوزه کودکان، نوجوانان و خانواده در استان البرز تبدیل شد. اکنون با گذشت بیش ازیک دهه از عمر این مجموعه اجرای انواع طرحهای اجرایی، پژوهشی و آموزشی در کارنامه فعالیت این مجموعه می درخشد.
هدف اصلی کانون رشد خلاق، رشد سطح فرهنگی و اجتماعی خانواده های استان البرز از طریق فعالیت های پژوهشی، آموزشی، اجرایی و با استفاده از روش های خلاقانه است.
کانون با استفاده از شیوه های گوناگون پژوهشی، آموزشی و اجرایی سعی در رشد فرهنگی- اجتماعی خانواده های استان البرز دارد. ما در این مرکز به دنبال انجام این مهم برای کودکان و خانواده ها هستیم و در تلاشیم بر اساس ارزش های مبتنی بر : صلح – مشارکت – انسان گرایی و با بسیج سرمایه های اجتماعی در این راه گام برداریم.

ماموریت ما

“ایجاد خانواده ای صلح طلب و شاد به وسعت یک شهر” ماموریت  ماست و سعی داریم با استفاده از ابزارهای گوناگون فرهنگی اجتماعی برای نیل به این چشم انداز گام برداریم.

در کانون رشد خلاق برآنیم که با مجموعه ای از فعالیت های داوطلبانه و ایجاد هم افزایی سرمایه های اجتماعی، در راستای رشد آگاهی های خانواده ها و کودکان مبتنی بر ارزش های زندگی و با تاکید بر صلح، شادی، مسئولیت پذیری و مشارکت با استفاده از ابزارهای پژوهشی، آموزشی و ویژه برنامه های اجرایی در استان البرز گام برداریم.

فعالیتهای کانون رشد خلاق به چندین زمینه مختلف تقسیم بندی میگرد.

1.فصل نامه پل

2.همایش گپ

3. کارگروه خانواده

4. کارگروه نوجوانان

5.کارگروه صلح

6.برگزاری کارگاه در مناطق آسیب

7.خوانش کتاب

8.همکاری با استانداری البرز

9.هسته های مطالعاتی

10.کارگروه حقوق کودک

11.کتاب خانه کودک و خانواده